pod patronatem:
Serdecznie zapraszamy na:
III WARSZAWSKIE ZIMOWE WARSZTATY
NIEWYDOLNOŚCI SERCA I WAD ZASTAWKOWYCH
19-20 stycznia 2024 r., - Warszawa
Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w III Warszawskich Zimowych Warsztatach Niewydolności Serca i Wad Zastawkowych, które odbędą w dniach 19-20 stycznia 2024 roku, w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik.
Wady zastawkowe i niewydolność serca to grupy schorzeń często współistniejących, które dotykają bardzo wielu pacjentów. To również dynamicznie rozwijające się dziedziny kardiologii, w których z każdym rokiem pojawiają się coraz to nowe możliwości diagnostyki i leczenia. W trakcie Kongresu ESC w roku 2021 opublikowano wytyczne dotyczące diagnostyki i leczenia zarówno wad zastawkowych serca, niewydolności serca oraz stymulacji serca i terapii resynchronizującej. Od tego czasu minęło prawie 1,5 roku. Pojawiły się nowości (nowe badania, techniki lecznicze) wpływające na codzienne postępowanie kliniczne.
Ostatnio na kongresie Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (sierpień 2022) pojawiły się nowe, dopiero co opublikowane wytyczne, dotyczące diagnostyki oraz leczenia komorowych zaburzeń rytmu serca i nagłego zgonu, nadciśnienia płucnego, kardio-onkologii.
Pracując z pacjentem zdobywamy doświadczenia praktyczne, starając się wdrażać wytyczne i optymalizując leczenie chorych. Wydaje się nam, że to temat, na który warto rozmawiać. Stąd też przygotowaliśmy atrakcyjny program naukowy, który w trakcie 2 dni konferencji obejmie łącznie 36 wykładów i warsztatów przedstawiających w sposób praktyczny możliwości diagnostyki i leczenia chorego z wadami zastawkowymi i niewydolnością serca, w kontekście wytycznych z 2021 jak i najnowszych z 2022 roku. Program obejmuje zagadnienia dotyczące diagnostyki, farmakoterapii, leczenia inwazyjnego przezcewnikowego i chirurgicznego, elektroterapii, jak również przeszczepiania serca i wszczepiania urządzeń wspomagających pracę serca oraz postępowania w chorobach towarzyszących. Przewidziane są zarówno wykłady teoretyczne, jak i warsztaty praktyczne (typu hands on) w trakcie których uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonywać procedury diagnostyczne i lecznicze w oparciu o fantomy.
Mamy nadzieję, że nasza Konferencja i Warsztaty będązie miejscem spotkania lekarzy kardiologów, kardiochirurgów, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów, studentów zainteresowanych niewydolnością serca i wadami serca jak również okazją do wzajemnego korzystania z bogatej wiedzy oraz doświadczeń wykładowców i uczestników.
 
Zachęcamy Państwa do udziału w Zimowych Warsztatach!
 
Prof. dr hab. n. med. Tomasz Hryniewiecki
 
Prof. dr hab. n. med. Przemysław Leszek
Komitet organizacyjny

prof. Zbigniew Gąsior

prof. Tomasz Hryniewiecki

prof. Jarosław Kasprzak

prof. Monika Komar

prof. Tomasz Kukulski

prof. Przemysław Leszek

prof. Edyta Płońska-Gościniak

dr Patrycjusz Stokłosa

prof. Lidia Tomkiewicz-Pająk

dr Marta Załęska-Kocięcka

Komitet naukowy

RAMOWY PROGRAM KONFERENCJI
w trakcie ustaleń

PIĄTEK – 19.01.2024 r.

TBD

 

SOBOTA – 20.01.2024 r.

TBD

Miejsce

Conference Center Copernicus
Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa
Kontakt

ORGANIZATOR:

Fundacja Instytut Kardiologii

 

ORGANIZATOR WYKONAWCZY:

Conference. Technology. Medicine.

Avance Galicja Agencja Reklamowa s.c.
60-194 Poznań, ul. Czernika 7
NIP: 781 00 18 395
REGON: 632042466

 

KOORDYNATOR PROJEKTU:

JANUSZ KOWALSKI

E-MAIL: janusz.kowalski@avance-galicja.pl

TEL. 606 83 43 68